0912-698-3556

خانه » اسفنج سنگین

اسفنج سنگین

اسفنج سنگین که با نام ابر سنگین نیز شناخته می‌شود، نوع خاصی از اسفنج‌هاست که نقش اصلی را در ساخت انواع مبل‌ها و تشک‌ها دارد.

کاربرد این اسفنج به مبلمان‌سازی و تشک محدود نمی‌شود و فراتر از آن به دلیل خواص عایقی، مقاومت در برابر در ضربه، مقاومت در رشد کپک و قارچ برای صندلی موتور، صندلی و تکیه‌گاه در ماشین‌ها، نشیمن‌گاه صندلی، قایق‎هاو… نیز این اسفنج استفاده می‌شود.

در کشور ما معمولاً به اسفنج‌های 35 کیلوگرمی، اسفنج سنگین گفته می‌شود که یکی از مواد اصلی در ساخت مبلمان برای قسمت نشیمن‌گاه است. اما به طور کلی، ابر سنگین یا اسفنج سنگین به ابرهایی گفته می‌شود که بین 20 تا 40 کیلوگرم وزن دارند.

ما در وب سایت فوم آریا بهترین و با کیفیت‌ترین نوع بلوک اسفنج‌های سنگین را به شما هم وطنان گرامی عرضه می‌کنیم. برای ثبت سفارش، تنها کافی است به صفحه فروش این محصول در وب سایت ما سر بزنید.

اسفنج سنگین به چه نوع اسفنجی گفته می‌شود؟

اسفنج سنگین اصطلاحی است که برای اسفنج‌هایی که دانسیته بالایی دارند به کار می‌رود. این اسفنج‌ها با توجه به کیفیت ساخت می‌توانند به عنوان درجه متوسط تا درجه عالی برای ساخت مبلمان باشند.

این اسفنج‌ها مقاومت بالایی در برابر وزن سنگین دارند و نوع مرغوب آنها می‌تواند، تا 1000 برابر وزن خود را تحمل کند. اگر در تشک از ابر سنگین استفاده شود، طول عمر تشک بالا خواهد بود و تشک شرایط ایده آلی برای خوابیدن خواهد داشت. به تشک‌هایی که با بلوک اسفنج سنگین ساخته می‌شوند، تشک طبی می‌گویند.

 از اسفنج سنگین غیر از مبل و تشک، در چه مواردی استفاده می‌شود؟

اگر چه بلوک اسفنج سنگین یک ماده اصلی در بسیاری از مبل‌ها و تشک‌هاست، اما این تنها کاربرد اسفنج سنگین نیست. همان طور که در بالا ذکر شد، کاربردهای اسفنج سنگین بسیار وسیع‌تر است.

غیر از مواردی که ذکر شد، از این اسفنج برای بسته‌بندی و محافظت از ضربه برای وسایل الکترونیکی و پزشکی خیلی حساس که به هیچ عنوان نباید ضربه ببینند، به عنوان یک محافظت‌کننده عالی استفاده می‌شود.

بسته‌بندی تلویزیون،کفش، حمل و نقل کالاهای فاسدشدنی مانند گوشت و ماهی، صنایع خودروسازی، ساخت اسباب‌بازی، ساخت و ساز و… نیز این محصول استفاده می‌شود.

دلیل استفاده از بلوک اسفنج در نگهداری مواد غذایی این است که این محصول، علاوه بر خواص ضد ضربه بودن و محافظت، یک نگهدارنده مواد غذایی خوب برای جلوگیری از کپک‌زدن و قارچ‌زدن آنها نیز محسوب می‌شود.

اگر در ساخت بلوک اسفنج، مواد خاصی به کار رفته باشد، این اسفنج‌ها در برابر آتش‌گرفتگی نیز مقاومت نشان می‌دهند و می‌توانند به عنوان عایق نیز عمل کنند. همچنین ابر سنگین هیچ خطری برای محیط زیست ندارد و با آن سازگار است.

انواع اسفنج سنگین

اسفنج سنگین 20 تا 40 کیلویی

یک نوع معمول از بلوک اسفنج در کشور ما، اسفنج‌های 20 تا 40 کیلویی هستند. این اسفنج‌ها با کیفیت‌های متفاوتی ساخته می‌شود. هر چه کیفیت این اسفنج‌ها بالاتر باشد، ماندگاری و عملکرد بهتری در برابر تحمل وزن زیاد در مبلمان و یا تشک‌ها از خود نشان می‌دهند.

به دلیل کیفیت بالای این محصول در ساخت وسایل و تجهیزات، معمولاً تولیدکنندگان به مشتریان خود تضمین کیفیت می‌دهند و این محصول برای ساخت وسایل و تجهیزات طبی مانند تشک طبی، بالشت طبی و… بسیار مناسب است.

ابر سنگین در ضخامت‌های مختلف موجود است. اسفنج سنگین 20 تا 40 کیلویی نسبت به اسفنج سبک، متراکم‌تر بوده، چگالی بالاتری داشته، مقاومت بالاتر و سفتی بیشتری دارد.

اسفنج سنگین بالاتر از 40 کیلو

به بلوک اسفنج بالاتر از 40 کیلو، اسفنج فوق سنگین یا ریباند گفته می‌شود. بلوک اسفنج ریباند، وزن‌های مختلفی دارد و برخی از آنها 100 کیلویی نیز هستند. به دلیل دانسیته بالای این نوع از اسفنج‌ها، نرمی کمی دارند و اگر از آنها برای ساخت تشک استفاده شود، مشابه سطح زمین خواهد بود.

پزشکان برای بیماران خاص مانند کسانی که دیسک کمر دارند یا مشکلات ستون فقرات دارند، استفاده از تشک‌های ریباند را توصیه می‌کنند. این اسفنج‌ها عایق گرما و سرما هستند و تحمل وزن بسیار بالایی دارند.

سخن آخر

اسفنج سنگین 20 تا 40 کیلویی و اسفنج سنگین ریباند از محصولات فوم آریا هستند که در ساخت آنها بهترین و با کیفیت‌ترین متریال استفاده شده است. فوم آریا تلاش زیادی می‌کند که محصولاتی که عرضه می‌کند، از لحاظ کیفیت و استانداردها کاملاً معتبر باشند.

برای خرید مطمئن و به صرفه این محصول از وب سایت ما، فقط کافی است به صفحه فروش این محصول مراجعه کرده و آن را سفارش دهید.

فهرست مطالب

دسته بندی ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *